KREATIVITA, KTERÁ CHUTNÁ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2023VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ

AKC ČR letos pořádá již šestý ročník soutěže o nejlepší kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování.

Finále soutěže, která již šest let ukazuje možnosti v jednotlivých oblastech, pracuje s nedostatky, plní požadavky současných strávníků, a především inspiruje ke zdravému, trendovému vaření i v provozovnách veřejného stravování, letos proběhne od 25. do 26. října 2023 již tradičně v prostorách hlavního partnera v MAKRO Akademii v Praze.

Se zájmem o moderní vaření
„Stále více kuchařek a kuchařů z provozů veřejného stravování vnáší do své práce moderní postupy a kreativní invenci, aniž by se potýkali s tím, jak připravit chutný a zároveň nutričně vyvážený pokrm pro své strávníky, vysvětluje manažer soutěže a její moderátor Zdeněk Hladík. „Tzv. závodní vaření již pro mnohé z nich neznamená ‘hnědou omáčku s knedlíkem', přemýšlejí o pokrmech v širších souvislostech a rozvíjejí se v kulinářském umu, což se odráží na kvalitě jimi připravovaných pokrmů.

Soutěž o nejlepší kuchařku a kuchaře ve společném stravování je toho ostatně důkazem. Již roky ukazuje inovativní možnosti v jednotlivých oblastech společného stravování a inspiruje ke zdravému a trendovému vaření, k němuž odkazuje i motto letošního ročníku: Kreativita, která chutná.

Kontakt: tajemnice@akc.cz