Jubilejní SENI cup

 

Již 15. ročník fotbalového turnaje zdravotně postižených SENI cup se letos bude opět hrát na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod, tentokrát ve středu 3. června.

 

SENI CUP je fotbalový turnaj v malé kopané, jehož se účastní týmy reprezentující zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené. Účast na této sportovní události pozitivně působí na rozvoj jejich motoriky a stimuluje jejich fyziologický vývoj.

Podmínkou účasti je - kromě potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti hráče - aspoň minimální sportovní nadání, věk ani pohlaví nejsou omezením.

Z každého zařízení se může přihlásit jeden tým, který se skládá z brankáře, čtyř hráčů a dvou náhradníků. Hraje se na travnatém hřišti pro malou kopanou, utkání trvá pouze 12 minut.

Turnaj začíná dopoledne po deváté hodině, slavnostní výkop obstará jako každý rok starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Účastníky turnaje čekají nejprve utkání ve čtyřech základních skupinách, jejichž vítězové se po obědě utkají v semifinále a ve finále.

 

Patrony letošního SENI cupu jsou opět fotbaloví internacionálové Antonín Panenka, Ladislav Vízek a Horst Siegl, kteří stejně jako v minulých letech po skončení turnaje nastoupí v týmu pořadatelů TZMO Czech Republic v exhibičním zápase proti vítězi. Spolu s nimi se objeví na hřišti i čtvrtý patron turnaje, zpěvák, skladatel a producent Sagvan Tofi, který měl loni u diváků velký úspěch se svým pěveckým vystoupením, když společně s patrony turnaje zazpíval svůj velký hit Dávej ber. Letos s sebou Sagva Tofi přiveze i další hvězdy úspěšného muzikálu Děti ráje  - Bořka Slezáčka, Jana Kopečného a Míšu Noskovou a všichni společně obstarají ve dvou hudebních blocích doprovodný program v průběhu  dne.

 

Další tradiční hvězdou SENI cupu bude Heidi Janků, jejíž hudební blok přijde na řadu kolem jedenácté hodiny.

Z turnaje bude jako každý rok pořizovat reportáž a záznam štáb ČT.

 

Pro tři vítězné týmy jsou připraveny zajímavé a hodnotné ceny, například návštěva fotbalového zápasu Slávie Praha, která je partnerem turnaje. Vítěz Ceny fair play navíc pojede reprezentovat Českou republiku do polské Toruně, kde se každoročně hraje evropské finále Seni Cupu.

 

Záštitu nad turnajem převzala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, dalšími partnery jsou kromě Slávie Praha také časopis Rezidenční péče, APSS ČR, Město Havlíčků Brod, Catus a EKOKOM.

MILOŠ KUČERA