Překvapení na Seni cupu?

 

Už 14. ročník fotbalového turnaje zdravotně postižených osob ze zařízení sociální péče SENI cup se letos bude opět hrát na hřišti Slovanu Havlíčkův brod, tentokrát ve středu 29. května.

 

Cílem projektu poukázat na to, že i lidé s mentálním postižením mají chuť a možnost účastnit se sportovních utkání a intenzivně prožívat vše, co s tím souvisí: tréninky i samotná utkání, a současně přitom dokazují, že mají smysl pro kolektivní spolupráci a fair play.

 

Účastníky turnaje čekají nejprve jako obvykle utkání ve čtyřech základních skupinách, vítězové skupin se po obědě utkají v semifinále a ve finále.

Osvědčenými patrony turnaje jsou fotbaloví internacionálové Antonín Panenka a Ladislav Vízek, kteří stejně jako v minulých letech po skončení turnaje nastoupí v týmu pořadatelů v exhibičním zápase proti vítězi turnaje.

Do Havlíčkova Brodu se již počtvrté těší bývalý fotbalový reprezentant, kanonýr a hráč Dukly Praha Ladislav Vízek, který si turnaj vzal tak trochu za svůj: „Zkouším ještě přemluvit svého zeťáka Vláďu Šmicra, aby přijel taky, ale nevím, jestli se mi to podaří, uvidíme. Ale i kdyby ne, tak v Brodu rozhodně chybět nebudu a na exhibiční zápas proti vítězům turnaje se vysloveně těším, koneckonců to bude nejspíš jeden z posledních fotbalových zápasů, který absolvuju. Konec mé aktivní fotbalové kariéry se bohužel nezadržitelně blíží, přece jen mi už je čtyřiašedesát.“

 

O dobrou náladu se postará oblíbená zpěvačka HeidiJanků, jejíž písně účastníky turnaje dovedou spolehlivě roztančit. Poprvé přijede a zahraje skupina Terezky z Terezína a po loňské přestávce zatančí skupina Lucarino Dance z Libochovic.

 

A že bude o co hrát, dosvědčují zajímavé a hodnotné ceny pro tři vítězné týmy: Hlavní cenou je návštěva koňského ranče a hiporehabilitační kurs ve středisku Hiporehabilitace Jupiter v Řevnicích u Prahy, další týmy získají například lístky na vybraný fotbalový zápas Slavie Praha či vstupenky do kina IMAX.

 

Záštitu na turnajem převzala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, partnery turnaje jsou město Havlíčkův Brod, APSS ČR, SK Slavie Praha, Fotbalová asociace ČR, časopis Sociální služby a Rezidenční péče.