Tři kanonýři

 

Fotbalový turnaj zdravotně postižených SENI cup má letos před sebou již třináctý ročník. Na stadionu Slovan v Havlíčkově Brodě se 30. května sejde 16 týmů ze zařízení sociálních služeb z celé republiky. 

 

Letos organizátoři připravili divácky velmi atraktivní novinku:  jako patrony pozvali do Havlíčkova Brodu hned tři slavné fotbalisty. Loňskou dvojici Ladislava Vízka a Horsta Siegla totiž doplní Antonín Panenka, který patronskou funkci plnil v několika předchozích ročnících, naposledy mu to však jiné pracovní povinnosti neumožnily.

 

Letos by se však měl objevit na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod opět a to v plné parádě. A stejně jako jeho o něco mladší kolegové si s sebou přiveze kopačky, aby po skončení turnaje vyběhl na zelený pažit do exhibičního zápasu.

Toto utkání slibuje velký fotbalový zážitek, vždyť komu se poštěstí vidět na vlastní oči tak slavné osobnosti našeho fotbalu na hřišti jako spoluhráče?

 

Navíc jsou všichni tři legendární kanonýři velcí kamarádi, kteří se střetávají nejen na fotbalových hřištích, ale i na golfových trávnících a tenisových kurtech dosud - o velkých karbanických bitvách nemluvě. Na havlíčkobrodské setkání se nejvíc těší známý hecíř a iniciátor unikátních soutěží ve všem možném Ladislav Vízek: „Tak on letos přijede i Tonda? To jsem moc rád, však jsme toho spolu strávili ve fotbale spoustu, třeba v roce 1980 na Mistrovství Evropy v Itálii mi Tonda přihrál na gól proti Řecku. A v golfu, tenise i fotbale se utkáváme všichni tři doteď. A je při tom zajímavé, že Horst je z nás sice jasně nejmladší, ale kdybychom sestavili výkonnostní žebříček, tak je ve všem nejhorší. Nejlepší jsem samozřejmě dlouhodobě já, to všichni víme a můžu to říct s klidným svědomím, já už nejsem skromnej. Takže do Brodu se teď těším o to víc.“

 

Atmosféra turnaje nadchla při loňské návštěvě zpěvačku Heidi Janků, a tak se rozhodla přijet i letos a chystá se v pauzách mezi utkáními roztančit diváky i hráče. Turnaj již počtvrté přivítá také Martina Maxu a jeho kytaru. „Už tady mám přátele, se kterými se opět rád uvidím. Tuto úžasnou akci mi doporučil Vítek Forman z Domova Svojšice, a jsem mu za to vděčný. Ale i do Svojšic se jezdím dobíjet“. Zábavu také roztočí soubor Lucarino Dance s ukázkami country tanců.

 

Podobně jako v minulých ročnících přinese z průběhu turnaje zpravodajství štáb České televize. Ale raději se přijeďte podívat na živo.

 

Nad turnajem, jehož organizátorem je výrobce a dodavatel hygienických, kosmetických a zdravotnických výrobků Bella Bohemia, převzalo záštitu stejně jako v předchozích letech Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Partnery turnaje jsou Město Havlíčkův Brod, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Rezidenční péče, Nadace Charty 77/Konto bariéry, dárky pro účastníky poskytly firmy Catus, Elasto Form, Speed press plus, Marli, zahrada bez bariér, Idsys, Kalpe, pohybové a léčebné přístroje, SK Slavia Praha, Fotbalová asociace České republiky a Carlson.

 

(red.)